KPS Vyškov

Letní mistrovství ČR žactva 2014

Dne 14.-15. června 2014 proběhlo vyvrcholení plavecké sezóny MČR mladšího a staršího žactva. Mladší bojovali o svoje nejlepší časy v Chomutově. Z našeho oddílu se mistrovství zúčastnili Jan Hoždora, Radek Trávníček, Matěj Golda a Adam Olejník. Toto kvarteto vybojovalo ve štafetě PZ 4. místo. Honza a Radek získávali především zkušenosti v takové soutěži a umístili se ve svých disciplinách spíše v dolní polovině výsledkové tabulky.

Matěj příkladně zabojoval na 100m prsa a získal velice cennou stříbrnou medaili. Na dvojnásobné trati si vytvořil osobní rekord a umístil se v první desítce na 7. místě. Na ostatních tratích atakoval svoje osobní rekordy.

Adamovi se tentokrát příliš nevydařily motýlkové discipliny, možná způsobené malými zdravotními potížemi. V nejdelší plavecké trati 1500 m VZ příkladně zabojoval a porazil spoustu skvělých soupeřů a získal "bramborovou" a zůstal nepatrně za svým osobním rekordem. V nejtěžším závodě 400 m PZ si vytvořil velmi kvalitní osobní rekord. Rozhodně lze vyjádřit spokojenost s dosaženými výsledky.

Ve stejnou dobu v Pardubicích proběhlo mistrovství staršího žactva na 50 m bazéně. Zúčastnili se Toni Zonzin a Klára Zmrzlá. Toni se svými výkony vytvořil 2osobní rekordy na dlouhém bazéně.

Klárku toto mistrovství zastihlo ve skvělé formě. Startovala v 6 disciplinách a ve všech si vytvořila osobní rekordy na 50metrovém bazéně. Byla v pozici obhajující podzimní tituly v motýlkářských disciplínách 100M a 200M. Beze zbytku tituly obhájila, získala 2 zlaté mistrovské medaile a zůstává nadále nejlepší třináctiletou motýlkářkou v ČR. V nejtěžší trati 400 m PZ získala skvělým osobáčkem stříbro. V kraulových disciplinách získala 4., 5. a 10. místo. Co dodat, Kláro, skvělé. -AO-

Marek PAZALL

Jste zde: Domovská stránka O klubu Kontakt Uncategorised Letní mistrovství ČR žactva 2014