KPS Vyškov

36.ročník Štiavnický kahanec

Ve dnech 8. a 9. 10. 2016 se konal již 36. ročník mezinárodních plaveckých závodů Štiavnický kahanec v Banské Štiavnici na Slovensku. KPS Vyškov reprezentovalo družstvo 7 závodníků pod vedením Milana Hrozy a Petra Jakubčíka ve složení: Tereza Urbanová, Jan Hoždora, Matěj Hoždora, Tomáš Jakubčík, Sabina Smutníková, Eliška Anna Neckařová a Kateřina Hálová.

Závody jako každoročně byly rozděleny do dvou dnů. Konkurence byla opět velice silná, jelikož se zde sešly všechny plavecké kluby ze Slovenska a ze zahraničních účastníků byla zastoupena Česká republika plaveckými oddíly z Vyškova, Opavy a Frýdku Místku. Všichni vyškovští závodníci podali velice dobré výkony. Medailová umístění ve svých kategoriích získala Tereza Urbanová, Jan Hoždora a Matěj Hoždora. Tereza obsadila 3. místo na 50m volný způsob, Honza obsadil 1. místo na 50m znak a 3. místo na 50m volný způsob. Matěj obsadil 3. místo na 100m prsa. Ve 35 startech naši plavci obsadili celkem 1x 1. místo, 3x 3. místo, 7x 4. místo, 5x 5. místo, 3x 6.místo, 1x 7.místo, 1x 9.místo, 2x 10.místo, 1x 11.místo, 1x 16.místo, 1x 18.místo, 1x 19.místo, 1x 20.místo, 1x 21.místo, 2x 23.místo, 1x 25.místo a 1x 28.místo. Celkem jsme dovezli 4 medaile, bylo zde vytvořeno 5 oddílových a 26 osobních rekordů. Nejlepšího zlepšení dosáhla Sabina Smutníková a Eliška Neckařová. Obě si z 5-ti startů vytvořili 5 osobních rekordů, z toho Sabina 2 oddílové rekordy.

Tereza Urbanová navíc v hlavní disciplíně 100m volný způsob jako jediná reprezentovala Českou republiku ve velkém finále bez rozdílu věkových kategorií a jako 13-ti letá vybojovala celkové krásné 5. místo v oddílovém a osobním rekordu 1:02,25 s.

Tyto dosažené výsledky dokazují, že Klub plaveckých sportů Vyškov má stále velice dobrou úroveň a dokáže naše město velice kvalitně reprezentovat i v zahraničí.

Za vzornou reprezentaci patří všem závodníkům velký dík.

Za KPS Vyškov: Milan Hroza

Marek PAZALL

Jste zde: Domovská stránka O klubu Termínovka 2016 Uncategorised 36.ročník Štiavnický kahanec