Vyškovský vánoční kapr - omluva

Vážení, Klub plaveckých sportů Vyškov, který byl založen v roce 2002 a je pokračovatelem Plaveckého oddílu ve Vyškově s více jak 30tiletou tradici vychovává mladé plavce z celého okresu. Stejně tak jako předešlý plavecký oddíl ve Vyškově jsme navázali na tradici pořádání závodů pro děti. Jedním z nich je i Vyškovský vánoční kapr. Na tyto závody se sjíždějí závodníci z celé Moravy a pravidelně se zúčastňuje více jak 12 oddílů. Jako odměna pro nejlepší plavce bylo vždy již od prvopočátku těchto závodů vylovení živého kapra z bazénu. Za celou historii obou klubů jsme se nesetkali se špatnou odezvou jak od závodníků, tak trenérů jednotlivých oddílů. Po letošním ročníku nám byl zaslán vytýkací dopis k tomu, jak zacházíme s živými kapry.

Prohlašujeme, že naším cílem nebylo jakkoli rybám ublížit, ale pouze zakončit náročnou sezónu a pobavit děti.

V každém případě se členové výboru KPSVy dohodli, že od příštího roku zruší tradici lovení živých kaprů z bazénu.

Za výkonný výbor KPSVy

Marek Pazall – předseda

Jste zde: Domovská stránka O klubu Klubové informace Aktuality Vyškovský vánoční kapr - omluva