KPS Vyškov

VYŠKOVSKÉ PLAVÁNÍ MÁ MISTRYNI ČR

V sobotu 25.6. a neděli 26.6.2015 se konalo mistrovství ČR v plavání starších a mladších žáků. Závody probíhaly v Ústí nad Labem a v Brně. V Ústí nad Labem KPS Vyškov reprezentovali 3 plavci, a to Jan Hoždora (2002), Adam Olejník (2002) a Tereza Urbanová (2003). V Brně hájili barvy Vyškova Matěj Hoždora, Tomáš Jakubčík, David Trávníček a Dalibor Spáčil (všichni 2004). Všichni zúčastnění odjeli z Vyškova pod vedením svých trenérů Petra Jakubčíka a Milana Hrozy. Závody probíhaly ve třech půldnech.

Vyškovským plavcům se velice dařilo, což dokazují dosažené výsledky. Nejlépe ze všech zaplavala Tereza Urbanová, která obsadila 1. místo na 400m volný způsob (VZ) v novém klubovém rekordu 4:46,94 a také splnila limit pro juniorskou reprezentaci, 2.místo na 200m VZ, 3.místo na 800m VZ, 4.místo na 100m motýlek, 5.místo na 100m VZ a 8.místo na 50m VZ. Jan Hoždora obsadil 7.místo na 100m VZ, 16.místo na 100m znak (Z), 20.místo na 200m Z a 21.místo na 200m VZ. Adam Olejník obsadil 9.místo na 1500m VZ, 10.místo na 100m prsa (P) a 17.místo na 400m VZ. Mladší žáci se také velice snažili, ale jejich výsledky byly o trochu horší, než u jejich starších oddílových kolegů. Tomáš Jakubčík obsadil 21., 23., 25. A 28.místo, Matěj Hoždora obsadil 11., 17., 19. a 2x 24.místo, z toho si vytvořil 2 osobní rekordy, David Trávníček obsadil 27.místo. Mladší žáci ještě soutěžili ve dvou štafetách, a to 4x50m polohový závod (PZ) kde obsadili 10.místo a 4x50 VZ kde vybojovali krásné 7.místo. Celkový počet medailí na mistrovství ČR byl následující: plavci KPS Vyškov získali 1 zlato, 1 stříbro a 1 bronz. Ostatní umístění také nejsou špatná, jelikož se našim závodníkům podařilo 11x umístit do 10.místa.

Všem zúčastněným patří velký dík, ale nejvíce naší novopečené mistryni Terezce Urbanové. Tyto výsledky opět dokazují, že vyškovští plavci jsou dobří a patří stále mezi lepší polovinu v rámci ČR.